[wpseo_breadcrumb]

عوارض بوکال فت چیست؟

عوارض بوکال فت
آنچه می خوانید...

عوارض بوکال فت ممکن است برای افرادی که این روش زیبایی را انجام دادند یا قصد انجام آن را دارند، ایجاد نگرانی کند. به طور کلی برداشتن چربی بوکال که به آن لیپکتومی بوکال نیز گفته می شود، یک روش زیبایی است که برای برداشتن چربی گونه استفاده می شود. این روش جراحی می تواند به چهره شما کمک کند ظاهری ظریف تر با کانتور بیشتر داشته باشید. چربی بوکال را می توان در “گونه” یافت. این چربی با یک لایه نازک دهان را احاطه کرده است. می توان با ایجاد یک برش کوچک در دهان چربی گونه را برداشت. لیکتومی بئکال به عنوان یک روش سرپایی انجام می شود که حدود 30 دقیقه طول می کشد. در این مقاله قصد داریم درباره عوارض بوکال فت صحبت کنیم.

عوارض بوکال فت چیست؟

عوارض بوکال فت

به طور کلی هر جراحی با خطراتی همراه است. در واقع اگر در انجام عمل بوکال فت دقت کافی صورت نگیرد، ممکن است عوارض بوکال فت رخ دهد. در صورتی که در انتخاب پزشک دقت کافی نداشته باشید و کار خود را به متخصصین با تجربه نسپارید، ممکن است با هریک از عوارض زیر روبرو شوید. پس قبل از هرگونه اقدامی حتما یک پزشک خوب انتخاب کنید. عوارض بوکال فت به شرح زیر است:

خون ریزی بیش از حد

خونریزی می‌تواند یکی از عوارض بوکال فت باشد. ممکن است بعد از جراحی یا در حین آن دچار خونریزی شوید. این مسئله می تواند بسیار خطرناک باشد. حتما در رابطه با این عارضه از قبل با جراح خود صحبت کنید.

عفونت

عفونت شایع ترین عارضه جانبی جراحی بوکال فت است. عفونت ممکن است در محلی که جراحی انجام شده رخ دهد. آنها می توانند باعث درد شدید، تورم یا حتی مرگ شوند. عفونت می تواند منجر به شکننده شدن پوست شود. بیمارانی که سیگار می کشند، دیابت دارند یا سابقه خانوادگی دارند بیشتر مستعد ابتلا به عفونت هستند.

واکنش منفی در اثر بیهوشی

اکثر بیماران هیچ علامتی را تجربه نمی کنند. با این حال، برخی از بیماران ممکن است واکنش های خفیف یا شدید را تجربه کنند. اکثر بیماران احساس سرگیجه و حالت تهوع دارند. بیشتر اوقات، این احساس در عرض چند دقیقه از بین می رود. با این حال، به ندرت، بیماران ممکن است واکنش‌ های شدیدی مانند شوک آنافیلاکسی یا مشکلات تنفسی را تجربه کنند.

هماتوم

هماتوم وضعیتی است که در آن رگ های خونی آسیب دیده یا نشت می کنند. به دلیل پیچیدگی و ماهیت ظریف جراحی، هماتوم ممکن است در هر جراحی رخ دهد. در حالی که هماتوم ها اغلب شدید نیستند، ممکن است دردناک باشند و نیاز به درمان فوری دارند.

قفل شدن فک

قفل شدن فک زمانی اتفاق می افتد که ماهیچه های فک نتوانند به درستی حرکت کنند. باز کردن دهان را دشوار می کند. قفل شدن فک کمتر از 1 درصد بیمارانی را تحت تاثیر قرار می دهد که بوکال فت انجام داده اند و می تواند بسیار شدید باشد و همچنین ممکن است منجر به بستری شدن در بیمارستان شود. بیماران مبتلا به قفل شدن فک ممکن است نیاز به تزریق بوتاکس یا شل کننده های عضلانی داشته باشند.

سروما (تجمع مایع)

این عارضه به دلیل تجمع مایع بین ماهیچه ها و پوست است. سروما می تواند باعث حساس شدن و تورم ناحیه شود. سروما معمولاً ظرف چند روز از بین می رود. اگر این عارضه برطرف نشد ممکن است نیاز به مراجعه به پزشک داشته باشید.

آسیب به غدد بزاقی

بوکال فت می تواند باعث آسیب شدید به غدد بزاقی شما شود. غدد بزاقی که بزاق تولید می کنند و برای حفظ سلامت دهان بسیار مهم هستند. همچنین به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند. غدد بزاقی ممکن است آسیب ببینند و تولید بزاق ممکن است کاهش یابد و منجر به خشکی دهان و افزایش خطر پوسیدگی شود.

برای پیدا کردن مطلب مد نظر می توانید عنوان موضوع را در باکس زیر وارد کرده و جست و جو کنید

آسیب عصب صورت

عصب صورت حرکت ماهیچه های صورت را کنترل می کند و می تواند باعث فلج شود. نتیجه می تواند از دست دادن حس یا افتادگی در گوشه ها، پلک ها یا کل صورت باشد. در موارد خاص، آسیب عصب صورت ممکن است باعث کاهش حس شود. به طور کلی استفاده از جراحی بوکال فت ایمن و موثر است.

آپارات دکتر مکارچیان

ترومبوز سیاهرگی عمقی

لخته شدن خون در وریدها می تواند منجر به ترومبوز ورید عمقی شود. این عارضه اغلب در پاها اتفاق می افتد. اگر این لخته ها درمان نشوند، می توانند به ریه های شما بروند و باعث آمبولی ریه شوند.

عوارض بوکال فت در نواحی ریوی و قلبی

عوارض جانبی قلبی می تواند شامل ضربان قلب نامنظم، آریتمی و سایر مشکلات باشد. سایر عوارض جانبی عبارتند از دشواری تنفس و تجمع مایع در ریه ها. این عوارض شایع نیستند، اما می توانند شدید باشند.

برداشتن چربی اضافی

کاهش بیش از حد چربی می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود. در واقع کاهش شدید چربی می تواند باعث شوک و در نهایت مرگ شود.

عدم تقارن صورت

عدم تقارن صورت را می توان به عنوان وضعیتی توصیف کرد که در آن سمت راست و چپ در یک راستا قرار نمی گیرند و تناسبات صورت شما را تغییر می دهد.

نتایج ضعیف

جراحی بوکال فت بسیار ساده است و به عنوان راهی برای ظاهری ظریف تر و زیبا تر استفاده می شود. با این حال، گاهی اوقات نتایج راضی کننده نیستند. جراحی بوکال فت می تواند یک طرف را بزرگتر از طرف دیگر نشان دهد. گاهی اوقات، این روش ممکن است پوست فرد را متورم تر از ضخامت واقعی آن نشان دهد. قبل از تصمیم گیری، باید در مورد خطرات و معایب احتمالی جراحی بوکال فت به طور کامل مطلع شوید.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر حمیدرضا مکارچیان

بورد تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی دکتر مکارچیان با استفاده از دانش و تجربه، و انجام تعداد بی شماری جراحی زیبایی و پلاستیک از جمله پزشکان مسلط، شناخته شده و حاذق در این زمینه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *